Ojca Leona myśli na dobry dzień

Data publikacji: 22 maja 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Młodzież Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących miała okazję spotkać się z ojcem Leonem Knabitem. Gość „Chemika” jest jednym z najbardziej znanych benedyktynów w Polsce. Od 1958 roku mieszka w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Wcześniej był kapłanem w diecezji siedleckiej. Jest cenionym rekolekcjonistą, autorem ponad 30 książek, wydanych m.in. przez Wydawnictwo Benedyktynów i Wydawnictwo eSPe. Jego książka pt. „Sekrety mnichów, czyli sprawdzone przepisy na szczęśliwe życie”, napisana wspólnie z o.

Młodzież Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących miała okazję spotkać się z ojcem Leonem Knabitem. Gość „Chemika” jest jednym z najbardziej znanych benedyktynów w Polsce. Od 1958 roku mieszka w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Wcześniej był kapłanem w diecezji siedleckiej. Jest cenionym rekolekcjonistą, autorem ponad 30 książek, wydanych m.in. przez Wydawnictwo Benedyktynów i Wydawnictwo eSPe. Jego książka pt. „Sekrety mnichów, czyli sprawdzone przepisy na szczęśliwe życie”, napisana wspólnie z o. Joachimem Badenim, wyróżniona została Nagrodą „Krakowska Książka Miesiąca” w styczniu 2008roku.
Od 1993 roku ojciec Leon Knabit współpracuje z mediami. W Telewizji Polskiej prowadził programy pn. „Ojciec Leon zaprasza”, „Salomon”, nagrywał również audycje dla Polskiego Radia (I Program 2007). Ojciec Leon prowadzi także blog, jest obecny na You Tube. Był bliskim znajomym papieża Jana Pawła II. Ma dobry kontakt z młodzieżą. Jego znakami rozpoznawczymi są poczucie humoru i optymizm.
W swobodnym wystąpieniu ojciec Leon wspominał swoje szkolne lata, opowiedział o kilku faktach z życia św. Benedykta (założyciela zakonu) i jego Regule, podkreślał znaczenie fundamentalnych wartości, takich jak miłość, radość oraz wskazał na uniwersalność duchowości benedyktyńskiej.
Ojciec Leon w czasie podpisywania swoich książek – m.in. „Szukając Boga”, „Być ludźmi”, „Sądy kapturowe”, „Codzienność wiary” – życzliwie i ciepło rozmawiał zarówno z miłośnikami jego książek (a było ich wielu), jak i nowymi czytelnikami.

Tekst: Bernard Poloczek – nauczyciel ZSCH-MiO

Call Now ButtonZadzwoń teraz