Konwent Starostów o drogach lokalnych

Data publikacji: 23 maja 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

O środkach unijnych na przebudowę dróg lokalnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 rozmawiali przedstawiciele Konwentu Starostów, który odbył się 22 maja w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach. W spotkaniu poza starostami powiatów położonych w województwie śląskim uczestniczył wicemarszałek Mariusz Kleszczewski. – Będziemy chcieli wyodrębnić w ramach priorytetu VI, jakim jest transport, pulę środków na wsparcie w trybie konkursowym dróg powiatowych.

O środkach unijnych na przebudowę dróg lokalnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 rozmawiali przedstawiciele Konwentu Starostów, który odbył się 22 maja w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach. W spotkaniu poza starostami powiatów położonych w województwie śląskim uczestniczył wicemarszałek Mariusz Kleszczewski. – Będziemy chcieli wyodrębnić w ramach priorytetu VI, jakim jest transport, pulę środków na wsparcie w trybie konkursowym dróg powiatowych. Konieczne jest jednak, by były to drogi łączące się z drogami należącymi do transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T – powiedział wicemarszałek Kleszczewski. – Będziemy w tym zakresie prowadzić negocjacje z Komisją Europejską i Ministerstwem Rozwoju Regionalnego – dodał.
To bardzo ważne zapewnienie dla starostów województwa śląskiego, gdyż dotychczas Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 nie przewidywał środków na remonty dróg lokalnych a jedynie w kluczową infrastrukturę drogową.

Call Now ButtonZadzwoń teraz