Trzeci wiek na start

Data publikacji: 27 maja 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku wzięło udział w V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku – „Trzeci wiek na start”, która odbyła się w Łazach. W tej niezwykłej Olimpiadzie uczestniczyło 36. UTW i 1200. słuchaczy. Tarnogórskie Stowarzyszenie – UTW reprezentowało 11 słuchaczy startujących w dyscyplinach: pływanie, bieg na 60 metrów, strzelanie z karabinku sportowego, tenis stołowy i ziemny, brydż oraz w turnieju rektorów.

Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku wzięło udział w V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku – „Trzeci wiek na start”, która odbyła się w Łazach. W tej niezwykłej Olimpiadzie uczestniczyło 36. UTW i 1200. słuchaczy. Tarnogórskie Stowarzyszenie – UTW reprezentowało 11 słuchaczy startujących w dyscyplinach: pływanie, bieg na 60 metrów, strzelanie z karabinku sportowego, tenis stołowy i ziemny, brydż oraz w turnieju rektorów. Reprezentanci tarnogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zdobyli dwa srebrne medale: Jadwiga Psiuk w biegu na 60 m i Bogusława Sukiennik w tenisie ziemnym. Skład reprezentacji tarnogórskiej: Helena Czaja, Bogusława Gajdos – pływanie, Maria Mendak – strzelanie, Miroslawa Radziswolska, i Robert Kurek – tenis stołowy ,Krystyna Hahn – przełaje rowerowe, Stanisław Kosmala, Adam Dudek – brydż, Magdalena Latacz – turniej rektorów.

Reprezentacja tarnogórska zaprezentowała również krótki program artystyczny o tematyce prozdrowotnej, do którego scenariusz opracowała Henryka Borkowska – Szmatloch. Idea aktywnego życia zawiera się w piosence specjalnie przygotowanej na Olimpiadę: Gdy osiągniesz pewien wiek swojego życia, gdy twoje siły powiedzą ci STÓJ/ To zrozumiesz, że sensem twego życia jest kondycja,więc szykuj się w bój/ Weź pod uwagę, że masz krzepy coraz mniej i z niepowodzeń wyczynów się śmiej./ Do góry ręce, teraz w bok – tak się gimnastykuj,/do lewej i do prawej skok – tak się gimnastykuj,/ i skłony nisko jak się da – tak się gimnastykuj,/wymachy rąk, przysiady dwa – tak się gimnastykuj./ Chcesz zdrowym być – to się gimnastykuj,/i długo, długo żyć – to się gimnastykuj/ brać z życia wszystko co się da – to się gimnastykuj/ cieszyć się z tego co się ma – gimnastyka co dnia./

Tarnogórzanie ekspansywnie promowali nie tylko swoje stowarzyszenie, ale także nasz powiat i miasto; hasłem dopingującym było: Najlepsi w sporcie, najlepsi w zabawie to my , to my Tarnowskie Góry. Współorganizatorem udziału Tarnogórskiego Stowarzyszenia- Uniwersytet Trzeciego Wieku w V Olimpiadzie Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Łazach był Urząd Miasta Tarnowskie Góry.

Stanisława Szymczyk
Sekretarz Tarnogórskiego Stowarzyszenia – UTW

Call Now ButtonZadzwoń teraz