Młodzi przedsiębiorcy

Data publikacji: 28 maja 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

27 maja w Starostwie Powiatowym odbył się kolejny etap Konkursu Młodej Przedsiębiorczości. Komisja konkursowa w składzie: Marian Szukalski – członek Zarządu Powiatu, Elżbieta Susek – naczelnik Wydziału Edukacji i Marek Hernas – członek Rady Izby Przemysłowo – Handlowej w Tarnowskich Górach dokonała oceny prezentacji przedsięwzięć gospodarczych przeprowadzonych na terenie szkół, w okresie od 01.2013 r. do 04. 2013 r.

27 maja w Starostwie Powiatowym odbył się kolejny etap Konkursu Młodej Przedsiębiorczości. Komisja konkursowa w składzie: Marian Szukalski – członek Zarządu Powiatu, Elżbieta Susek – naczelnik Wydziału Edukacji i Marek Hernas – członek Rady Izby Przemysłowo – Handlowej w Tarnowskich Górach dokonała oceny prezentacji przedsięwzięć gospodarczych przeprowadzonych na terenie szkół, w okresie od 01.2013 r. do 04. 2013 r. Prezentację przedstawiło ośmiu uczniów: Tomasz Antolak – z Zespołu Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Radzionkowie, Marcin Gazda z Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej w Tarnowskich Górach Michał Nowacki i Wojciech Pyka z Zespołu Szkół Techniczno – Usługowych, Jakub Gąsior i Jan Mazgaj z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Violetta Kycia z Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich i Sonia Lipińska z Wieloprofilowego Zespołu Szkół. W swoich wystąpieniach uczestnicy prezentowali: założenia mini przedsiębiorstwa, zasady funkcjonowania, opis oferowanych produktów bądź usług, opis potencjalnych klientów, wynik finansowy.

Wyniki konkursu poznamy w czerwcu. Wtedy też wręczone zostaną nagrody. Najlepsi otrzymają certyfikaty „Młodzi Przedsiębiorcy Roku” wydane przez Izbę Przemysłową Handlową a nagrody ufunduje Powiat Tarnogórski.

Ideą Konkursu jest zachęcenie młodych osób do rozwijania swoich zainteresowań i rozbudzania postaw przedsiębiorczych. Niezbędna kreatywność i odpowiedzialność uczniów biorących udział w konkursie stanowią jedną ze ścieżek przygotowujących młodzież do wyzwań współczesnego świata.

Call Now ButtonZadzwoń teraz