Jubileusz Stowarzyszenia „Serdeczni”

Data publikacji: 29 maja 2013

Stowarzyszenie „Serdeczni” obchodzi w tym miesiącu jubileusz 15-lecia swej działalności. Z tej okazji podziękowania za pracę na rzecz dzieci specjalnej troski na ręce Gabrieli Kowalskiej – prezes stowarzyszenia, w imieniu władz powiatu złożyli Aleksandra Król-Skowron – sekretarz powiatu oraz Andrzej Fiała – Przewodniczący Rady Powiatu.

Stowarzyszenie „Serdeczni” niesie pomoc dzieciom i młodzieży specjalnej troski, w tym chorym na dystrofię mięśniową. Ma pod opieką około 130 podopiecznych, również w kilku pododdziałach w kraju. W pracy tej, nazywanej misją, pomagają wolontariusze, rodzice, lekarze, rehabilitanci i masażyści. Motto „Serdecznych” brzmi: „Uśmiech w oczach dziecka niepełnosprawnego więcej wart niż całe złoto świata”.