Święto wojsk chemicznych

Data publikacji: 4 czerwca 2013

3 czerwca odbyły się obchody związane ze świętem wojsk chemicznych. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w garnizonowej kaplicy Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego, która obchodzi swoje XV lecie. Następnie odbył się przemarsz oddziałów i pododdziałów tarnogórskiego pułku chemicznego na rynek w Tarnowskich Górach. Tam miejsce miał uroczysty apel połączony z przeglądem oddziałów i pododdziałów oraz z przyznaniem odznaczeń i wyróżnień dla żołnierzy.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz powiatowych: wicestarosta Andrzej Elwart, członek Zarządu Powiatu Marian Szukalski, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Fiała, a także radna sejmiku województwa Barbara Dziuk oraz posłowie Tomasz Głogowski i Jerzy Polaczek.