Ekologiczny konkurs

Data publikacji: 7 czerwca 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Uroczyste podsumowanie I Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla Szkół Podstawowych odbyło się 6 czerwca w Zespole Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. Pomysłodawcą i współorganizatorem konkursu był Andrzej Pilot – Wicewojewoda Śląski, natomiast patronat honorowy nad konkursem obieli: Zygmunt Łukaszczyk – Wojewoda Śląski i Lucyna Ekkert – Starosta Tarnogórski. Puchary, dyplomy i nagrody laureatom konkursu wręczyli: Andrzej Pilot i Aleksandra Król – Skowron, sekretarz powiatu.

Uroczyste podsumowanie I Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla Szkół Podstawowych odbyło się 6 czerwca w Zespole Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. Pomysłodawcą i współorganizatorem konkursu był Andrzej Pilot – Wicewojewoda Śląski, natomiast patronat honorowy nad konkursem obieli: Zygmunt Łukaszczyk – Wojewoda Śląski i Lucyna Ekkert – Starosta Tarnogórski. Puchary, dyplomy i nagrody laureatom konkursu wręczyli: Andrzej Pilot i Aleksandra Król – Skowron, sekretarz powiatu. Goście mieli również możliwość zobaczenia ekologicznego przedstawienia w wykonaniu Szkolnego Zespołu Teatralnego prowadzonego przez Karinę Burdę. Kolejnym punktem programu był quiz ekologiczny, w którym zebrani wzięli aktywny udział. Na zakończenie uroczystości najmłodsi otrzymali słodki upominek przygotowany z okazji Dnia Dziecka.
Na konkurs wpłynęło 120 prac z 8 szkół podstawowych: z Tarnogórskich Gór SP 3,9,10,12,15 oraz z Wojski, Kalet i Kamieńca. Konkurs odbywał się w 3 kategoriach: obraz dowolną techniką 1-3 (47 prac), prezentacja lub film 4-5 klasa (36 prac), opracowanie pisemne 6 klasa (37 prac).
Jury konkursowe w składzie:
1. Katarzyna Wojtal – wicedyrektor ZSCHMiO – Przewodnicząca Jury
2. Ewa Cornik – nauczyciel fizyki i przedmiotów informatycznych w ZSCH-MiO.
3. Monika Franusik – nauczyciel bibliotekarz i przedmiotów informatycznych w ZSCH-MiO.
4. Daniel Kamiński – nauczyciel chemii w ZSCHMiO
ustaliło następujące wyniki:
Kategoria – obraz – klasy I-III
1. Wiktoria Mateja SP 15 opiekun Alicja Imiołek-Myrcik
2. Kacper Święcicki SP 10 opiekun Ewa Śleziak
3. Nadine Pozimski SP 15 opiekun Iwona Mikołajczyk

Kategoria – film, prezentacja klasy IV,V
1. Kinga Jagielska SP 3 opiekun Barbara Żelezny
2. Małgorzata Duda SP 3 opiekun Barbara Żelezny
3. Adam Popko SP 15 opiekun Jolanta Charaputa

Kategoria – opracowanie pisemne – klasy VI
1. Nikola Aniśkiewicz SP 9 opiekun Joanna Franus
2. Mikołaj Wesołek SP 15 opiekun Jolanta Charaputa
3. Joanna Zielonka SP 10 opiekun Ewa Sołtys-Trochalska

Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach serdecznie dziękują Wojewodzie Zygmuntowi Łukaszczykowi i Staroście Lucynie Ekkert za objęcie patronatem honorowym konkursu. Wicewojewodzie Andrzejowi Pilotowi wraz małżonką organizatorzy dziękują za wszelką pomoc organizacyjną oraz za ufundowanie nagród i słodyczy. Dziękujemy przede wszystkim dzieciom za udział w konkursie, ich rodzicom za zaangażowanie, a także nauczycielom – opiekunom i dyrekcjom szkół podstawowych.

Call Now ButtonZadzwoń teraz