Pszczelarska wystawa

Data publikacji: 7 czerwca 2013

140 rocznica urodzin Emanuela Biskupka, ślusarza z Szałszy, spoczywającego na „starym” cmentarzu przy kościele św. Marcina w Starych Tarnowicach stała się impulsem dla Śląskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach do upamiętnienia go przez umieszczenie pamiątkowej tablicy w murze okalającym „nowy” kościół św. Marcina w Starych Tarnowicach.

Emanuel Biskupek był jednym z twórców zorganizowanej działalności pszczelarskiej na Górnym Śląsku o wybitnie polskim charakterze w gorącym politycznie okresie plebiscytu i powstań śląskich. Jego dzieło do dzisiaj trwa w działalności Śląskiego Związku Pszczelarzy.
Dla utrwalenia uroczystości z końca lipca 2012 roku oraz przypomnienia tamtych czasów i ludzi powstała w sekcji historycznej Śląskiego Związku Pszczelarzy tablicowa wystawa prezentowana obecnie w holu Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych w Tarnowskich Górach.

Andrzej Ziaja prezes Koła Pszczelarzy w Strzybnicy, nauczyciel Zespołu Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach.