Kuzynowie nakielskich Donnersmarcków

Data publikacji: 10 czerwca 2013

Wiele można znaleźć o hrabiach – mieszkańcach pałacu w Nakle Ślaskim. Dużo mniej zarazem o ich żonach i kuzynach, pochodzących z wielu czasami bardzo znaczących i sławnych rodów jak np.: von Schweiniz – Maria, żona hrabiego Łazarza IV, fundatorka domu opieki dla dzieci w Nakle; de Bourbon-Parma – jej królewska wysokość Maria Adelajda, córka wielkiej księżny Luksemburga Szarlotty de Nassau; czy von Hohenberg – Joanna, wnuczka arcyksięcia Franciszka Ferdynanda i Zofii von Chotek, zamordowanych w Sarajewie w 1914 r.

O tych i o innych postaciach, kuzynach i kuzynkach nakielskich Donnersmarckach opowie dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki podczas spotkania w dniu 28 czerwca 2013 r. (piątek) o godz. 16.30 w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Spotkanie w ramach projektu Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach “Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin”, realizowanego we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Tarnowskich Górach.