PZZK o letnim wypoczynku i nie tylko

Data publikacji: 11 czerwca 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

O stanie przygotowania powiatu tarnogórskiego do letniego wypoczynku dzieci, młodzieży i osób dorosłych w okresie wakacji oraz na temat bezpieczeństwa sanitarnego w miejscach letniego wypoczynku rozmawiali 11 czerwca w Starostwie Powiatowym członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Jak stwierdzili zgodnie przedstawiciele Powiatowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego, sanepidu, policji i straży pożarnej – miejsca wakacyjnego wypoczynku, zlokalizowane na terenie naszego powiatu, są stale monitorowane.

O stanie przygotowania powiatu tarnogórskiego do letniego wypoczynku dzieci, młodzieży i osób dorosłych w okresie wakacji oraz na temat bezpieczeństwa sanitarnego w miejscach letniego wypoczynku rozmawiali 11 czerwca w Starostwie Powiatowym członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Jak stwierdzili zgodnie przedstawiciele Powiatowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego, sanepidu, policji i straży pożarnej – miejsca wakacyjnego wypoczynku, zlokalizowane na terenie naszego powiatu, są stale monitorowane. – Kontrolujemy w szczególności zbiorniki wodne: Nakło – Chechło, Borowiany, Brzeźnicę, Pniowiec, Zieloną i Kozłową Górę. Szczególny nacisk kładziemy na zapewnienie bezpieczeństwa nad zbiornikiem Nakło – Chechło, gdyż tam ze względu na dużą ilość wypoczywających, dochodzi do największej ilości wykroczeń – zaznaczył Artur Wieczorek, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Podkreślił także, że policja jak co roku planuje nad jeziorem dodatkowe patrole policji oraz posiada do dyspozycji łódź motorową. Do utrzymania dodatkowych patroli w tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, finansowo dołoży się Starostwo Powiatowe.
Obecni na spotkaniu przedstawiciele sanepidu: Ryszard Wrocławski i Sabina Tatarczyk ocenili, że stan higieny obiektów przeznaczonych do prowadzenia kolonii i półkolonii jest dobry. Sanepid kontroluje również na bieżąco m.in. bazy noclegowe, baseny, pola namiotowe, tereny rekreacyjne, dworce i środki transportu zbiorowego.
Na temat działań podejmowanych przez Inspekcję Weterynaryjną w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt mówił Powiatowy Inspektor Weterynarii Adam Drewniok. Wymienił zagrożenia jakie czekają na hodowców bydła, drobiu i trzody chlewnej, pojawiające się w postaci nowych chorób, których epidemie być może trafią do nas zza granicy. – Żadna z tych chorób nie zagraża na szczęście życiu i zdrowiu ludzi, wszystko jest pod kontrolą i aktualnie nie ma żadnego niebezpieczeństwa – zaznaczył.

Call Now ButtonZadzwoń teraz