Nowy kierunek w „Budowlance”

Data publikacji: 12 czerwca 2013

Od września w Zespole Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach zostanie otwarty nowy kierunek – technik gazownictwa. Tym samym „Budowlanka” będzie pierwszą w regionie szkołą kształcącą w tym zawodzie. Patronat nad przedsięwzięciem będzie sprawować specjalistyczna firma gazownicza, która zapewni uczniom praktyki zawodowe, a absolwenci mogą liczyć na pracę.

Warto dodać, że technik gazownictwa zajmuje się: wdrażaniem na szeroką skalę nowoczesnych technik i technologii związanych z zastosowaniem paliw gazowych, ich dystrybucją, organizowaniem, nadzorowaniem robót związanych z wykonywaniem i eksploatacją sieci oraz instalacji gazowych; dozorowaniem pracy urządzeń gazowych, modernizacją instalacji gazowych.

Młodzież, która wybierze ten kierunek kształcenia będzie się uczyć m.in. podstaw mechaniki, termodynamiki, elektrotechniki i automatyki, dokumentacji technicznej, prac sieciowych.