Wysoki poziom wody w rzekach

Data publikacji: 12 czerwca 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Całą noc z wtorku na środę trwała akcja ratownicza na Kanale Ulgi w Zielonej, w gminie Kalety. Poprzez ułożenie worków z piaskiem kanał udało się obronić przed naporem wody. W akcji pomagały jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Tarnowskich Gór i Ochotniczej Straży Pożarnej z Kalet oraz prywatni przedsiębiorcy, którzy udostępnili ciężki sprzęt. W ratowanie sytuacji zaangażowani są na bieżąco mieszkańcy gminy oraz wszystkie możliwe instytucje i służby, w tym starosta tarnogórski, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego i wojewoda śląski.

Całą noc z wtorku na środę trwała akcja ratownicza na Kanale Ulgi w Zielonej, w gminie Kalety. Poprzez ułożenie worków z piaskiem kanał udało się obronić przed naporem wody. W akcji pomagały jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Tarnowskich Gór i Ochotniczej Straży Pożarnej z Kalet oraz prywatni przedsiębiorcy, którzy udostępnili ciężki sprzęt. W ratowanie sytuacji zaangażowani są na bieżąco mieszkańcy gminy oraz wszystkie możliwe instytucje i służby, w tym starosta tarnogórski, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego i wojewoda śląski. Wały ochronne w Zielonej są ciągle umacniane – stan wody w Zielonej jest obecnie ciągle wysoki ale stabilny.

Prowadzona jest także akcja ratownicza na Małej Panwi w dzielnicy Kalet – Drutarni, gdzie umacniane są wały ochronne rzeki. W akcji ratowniczej użyto już 2650 worków i 75 ton piasku. 2 tysiące worków przekazało ratownikom Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach.

O 40 centymetrów stan alarmowy przekroczony został także na Małej Panwi w gminie Krupski Młyn – wynosi obecnie 290 cm przy dopuszczalnych 250 cm. Odnotowano podtopienia 10 posesji wraz z domkami rekreacyjnymi w przysiółku Żyłka w miejscowości Potępa oraz magazynu jednej z miejscowych firm. Tutaj także trwa umacnianie wałów przeciwpowodziowych.

Call Now ButtonZadzwoń teraz