Europejski Turniej w Koszykówce Olimpiad Specjalnych

Data publikacji: 17 czerwca 2013

W dniach 19 – 23 czerwca br. w Stambule odbędzie się Europejski Turniej w Koszykówce Olimpiad Specjalnych. Wśród zawodników reprezentacji naszego kraju znaleźli się przedstawiciele naszego regionu. Polskę reprezentować będą m.in.: Andrzej Kostyrka, Janusz Lampa, Henryk Nowakowski (Dom Pomocy Społecznej w Miedarach), Małgorzata Mrusek (Zespół Szkół Specjalnych w Radzionkowie) oraz trenerka Izabela Mnich (nauczyciel WF-u w Zespole Szkół w Radzionkowie).

Przed wyjazdem do Turcji, w dniach 7 – 11 maja odbył się zorganizowany przez Biuro Narodowe Olimpiad Specjalnych Polska, sprawdzian sprawnościowo – kondycyjny
na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Celem tego sprawdzianu było wytypowanie ostatecznego składu reprezentacji oraz poznanie i zgranie się całej drużyny, która będzie reprezentować Polskę na Europejskim Turnieju w Koszykówce w Turcji.

Trzymajmy mocno kciuki za naszych reprezentantów podczas tureckich zmagań!