Pieniądze na ratowanie zwierząt

Data publikacji: 18 czerwca 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

14 czerwca w Zespole Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach dobiegła końca, trwająca od 5 listopada, szkolna zbiórka makulatury. Dzięki zaangażowaniu uczniów udało się zebrać: 559 kg gazet i 84 kg kartonów. Pieniądze uzyskane z tej akcji w kwocie 124,40 zł zasilą konto Stowarzyszenia Kulturalno – Ekologicznego „Klub Gaja”, które wykupuje zwierzęta przeznaczone na rzeź, chore lub te, których właściciele nie mogą dłużej utrzymywać.

14 czerwca w Zespole Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach dobiegła końca, trwająca od 5 listopada, szkolna zbiórka makulatury. Dzięki zaangażowaniu uczniów udało się zebrać: 559 kg gazet i 84 kg kartonów. Pieniądze uzyskane z tej akcji w kwocie 124,40 zł zasilą konto Stowarzyszenia Kulturalno – Ekologicznego „Klub Gaja”, które wykupuje zwierzęta przeznaczone na rzeź, chore lub te, których właściciele nie mogą dłużej utrzymywać. „Klub Gaja” znajduje swoim podopiecznym nowe domy wspierając ich utrzymanie i leczenie oraz zapewnia terapię chorych koni, leki i opiekę weterynaryjną, monitorując stan adoptowanych zwierząt. Konie trafiają do stowarzyszeń i fundacji, które prowadzą hipoterapię chorych dzieci i dorosłych, do małych gospodarstw lub do agroturystyki oraz do schronisk dla koni, gdzie mają zapewnione dobre warunki i dożywotnią opiekę. Dzięki ludziom, którym nie są obojętne losy zwierząt potrzebujących pomocy, „Klub Gaja” uratował już 53 konie!
Celem akcji było uświadomienie uczniom najprostszych przejawów troski o środowisko oraz kształtowanie postaw wrażliwości i chęci niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom. Zbierając makulaturę każdy może przyczynić się do ochrony środowiska i pomóc innym. Akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” jest jednym z takich działań.

Call Now ButtonZadzwoń teraz