Sukcesy zawodników AHINSY

Data publikacji: 19 czerwca 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

W dniach 15-16 czerwca w Győr na Węgrzech, odbywał się Puchar Europy Młodzików – 6. Győr European U15 Cup Judo Tournament. Biorący w tym niezwykle mocnym turnieju zawodnik UKS Judo ”AHINSA” Jakub Binek (rocznik 2000) zdobył V miejsce ustępując tylko dwójce bardzo mocnych zawodników narodowej reprezentacji Gruzji. Ekipa ta przyjechała w najmocniejszym składzie tej grupy wiekowej (15 lat). Kuba wygrał przed czasem trzy kolejne walki z Jakubem Pankowskim (AZS Opole) przez założenie dźwigni, z Węgrem Boldizarem Szarką (dźwignia) i Węgrem Dawidem Karpatim (duszenie).

W dniach 15-16 czerwca w Győr na Węgrzech, odbywał się Puchar Europy Młodzików – 6. Győr European U15 Cup Judo Tournament. Biorący w tym niezwykle mocnym turnieju zawodnik UKS Judo ”AHINSA” Jakub Binek (rocznik 2000) zdobył V miejsce ustępując tylko dwójce bardzo mocnych zawodników narodowej reprezentacji Gruzji. Ekipa ta przyjechała w najmocniejszym składzie tej grupy wiekowej (15 lat). Kuba wygrał przed czasem trzy kolejne walki z Jakubem Pankowskim (AZS Opole) przez założenie dźwigni, z Węgrem Boldizarem Szarką (dźwignia) i Węgrem Dawidem Karpatim (duszenie). O wejście do finału Kuba stoczył bój z Gruzinem Nikolozem Kobaidze, przegrywając przez juko. Gruzin wszystkie walki, podobnie jak Kuba, kończył przed czasem. W walce o III miejsce Kuba po zaciętej walce uległ innemu Gruzinowi Giorgiemu Tutashviliemu. Gruzini wygrali lub zdobyli medale we wszystkich kategoriach wagowych, zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt.

W sobotę w Katowicach w Mistrzostwach Śląska Ju-jitsu Ne-waza spośród zawodników AHINSY tytuły Mistrzów Śląska zdobyli Irena Woś, Dawid Golasz i Martyna Baron.

W niedzielę z Zagłębiowskim Turnieju Judo złote medale dla AHINSY zdobyli Łukasz Szołtysik i Dominik Kapała.

Call Now ButtonZadzwoń teraz