Młodzi przedsiębiorcy odebrali nagrody

Data publikacji: 27 czerwca 2013

27 czerwca w Starostwie Powiatowym wręczono nagrody laureatom Konkursu Młodej Przedsiębiorczości. Przedsięwzięcie od lat organizowane jest przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach oraz Izbę Przemysłowo – Handlową. Konkurs składał się z trzech działań: gry giełdowej, krótkiej prezentacji dotyczącej realizacji przedsięwzięcia gospodarczego na terenie szkoły oraz wprowadzonego w tym roku innowacyjnego elementu w postaci testu z zakresu przedsiębiorczości..

W tym roku w konkursie wystartowało 10 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a do finału zakwalifikowało się ośmiu uczestników. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Jan Mazgaj z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, drugie – Violetta Kycia z Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich, trzecie – Marcin Gazda z Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej. Laureaci odebrali nagrody z rąk Mariana Szukalskiego – członka Zarządu Powiatu,.
Zdobywca pierwszego miejsca w Konkursie Młodej Przedsiębiorczości otrzymał certyfikat „Młody Przedsiębiorca Roku” wydany przez Izbę Przemysłową Handlową, a pozostali laureaci nagrody ufundowane przez Powiat Tarnogórski. Wszyscy uczestnicy konkursu i ich opiekunowie otrzymali także dyplomy oraz materiały promujące powiat. Ideą Konkursu jest zachęcenie młodych osób do rozwijania swoich zainteresowań i rozbudzania postaw przedsiębiorczych. Niezbędna kreatywność i odpowiedzialność uczniów biorących udział w konkursie stanowią jedną ze ścieżek przygotowujących młodzież do wyzwań współczesnego świata.
Oprawę muzyczną uroczystości przygotowały zespoły Szansa i Mała Szansa, prowadzone przez Małgorztę Zachnik, z PMDK w Tarnowskich Górach oraz uczennice z I LO im. Stefanii Sempołowskiej.