Rusza wąskotorówka

Data publikacji: 28 czerwca 2013

W najbliższą sobotę, 29 czerwca, rozpocznie kursowanie w okresie wakacyjnym zabytkowa kolej wąskotorowa. Wąskotorówka w sezonie wakacyjnym kursuje linią turystyczną z Bytomia, przez Tarnowskie Góry do Miasteczka Śląskiego. Trasa łączy centra miast z atrakcyjnymi turystycznie i rekreacyjnie miejscami – Sportową Doliną w Bytomiu – Suchej Górze, Zabytkową Kopalnią Rud Srebronośnych w Tarnowskich Górach i Zalewem Chechło – Nakło usytuowanym blisko Miasteczka Śląskiego.

Ceny biletów jednorazowych: normalny – 10 zł, ulgowy – 6 zł, rodzinny 1 + 1 – 13 zł, dzieci do lat 4, rowery, wózki oraz psy – bezpłatnie.
Rozkład jazdy pociągów kolei wąskotorowej, który obowiązuje od 29.06.2013 r. do 31.08.2013 r. w soboty, niedziele i święta znaleźć można na stronie internetowej Miasteczka Śląskiego.