Złoty medal dla Polski

Data publikacji: 1 lipca 2013

Złoty medal przywiozła polska reprezentacja z Europejskiego Turnieju w Koszykówce Olimpiad Specjalnych, który od 19 do 23 czerwca odbywał się w Stambule. Wśród zawodników grających w reprezentacji naszego kraju znaleźli się przedstawiciele powiatu tarnogórskiego. Polskę reprezentowali m.in.: Andrzej Kostyrka, Janusz Lampa, Henryk Nowakowski z Domu Pomocy Społecznej w Miedarach, Małgorzata Mrusek z Zespołu Szkół Specjalnych w Radzionkowie oraz trenerka Izabela Mnich – nauczyciel w Zespole Szkół w Radzionkowie. Polska reprezentacja znalazła się w grupie z drużynami ze Szwajcarii i Węgier. Po zaciętej walce i wygranych meczach z tymi zespołami Polacy zdobyli pierwsze miejsce.