„Chodź, opowiem Ci bajeczkę…”

Data publikacji: 16 lipca 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

17 lipca o godzinie 18.00 zapraszamy do Galerii „Kałamarz” na wernisaż wystawy prac Katarzyny Wiśniewskiej, pod tytułem „Chodź, opowiem Ci bajeczkę…”. Katarzyna Wiśniewska to tarnogórzanka z wyboru, ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim oraz Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach (Wydział Artystyczny, specjalność grafika warsztatowa). Wcześniej dziennikarka i publicystka, wycofała się z pisania i zajęła grafiką, malarstwem, rysunkiem, projektowaniem i innymi szeroko pojętymi działaniami plastycznymi.

17 lipca o godzinie 18.00 zapraszamy do Galerii „Kałamarz” na wernisaż wystawy prac Katarzyny Wiśniewskiej, pod tytułem „Chodź, opowiem Ci bajeczkę…”. Katarzyna Wiśniewska to tarnogórzanka z wyboru, ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim oraz Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach (Wydział Artystyczny, specjalność grafika warsztatowa). Wcześniej dziennikarka i publicystka, wycofała się z pisania i zajęła grafiką, malarstwem, rysunkiem, projektowaniem i innymi szeroko pojętymi działaniami plastycznymi. Na wernisażu zagrają muzycy z zespołów „Nigdy nie byliśmy na księżycu” i „Radioaktywni”.

Wystawa nosi tytuł „Chodź, opowiem Ci bajeczkę…”

Kiedy jesteś dzieckiem, chcesz w życiu pewności i bezpieczeństwa. Dają ci je mama, obiad o stałej porze i… bajki. Kto by ich nie opowiadał, zawsze wiesz, jak potoczy się historia. Dobro zwycięży zło, Kopciuszek pojedzie na bal a Czerwonego Kapturka uratuje dzielny myśliwy. Myślisz, że zawsze tak było, jest i będzie.
Kiedy dorastasz, pewnego dnia zdajesz sobie sprawę z tego, że na księciu niekoniecznie można polegać, kieckę na bal musisz sobie kupić sama, a kwiatek, na którym cię posadzono, może okazać się drapieżną rosiczką.
Już wiesz, że pewność jest niepewna. Staje się dziwnie i groźnie…”

Zapraszamy na wernisaż 17 07 2013 godz. 18.00
Galeria Kałamarz Tarnowskie Góry ul. Górnicza 7
Organizacja: Wydział Strategii, Promocji i Sportu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, Restauracja Kałamarz, Stowarzyszenie Artystów Śląskich „StAŚ”.

Call Now ButtonZadzwoń teraz