Krok po kroku szpital wychodzi z mroku

Data publikacji: 17 lipca 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Z każdym dniem Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. w Tarnowskich Górach pięknieje. Wszystko to dzięki trwającej termomodernizacji obiektu. W ramach zadania cały budynek jest ocieplany, przez co obniży się koszt jego utrzymania. Wymieniana jest także stolarka okienna i drzwiowa oraz instalacja centralnego ogrzewania. Za sprawą nowej elewacji w zdecydowany sposób poprawia się wygląd zewnętrzny budynku. Całkowity koszt inwestycji to 6 920 069,00 zł.

Z każdym dniem Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. w Tarnowskich Górach pięknieje. Wszystko to dzięki trwającej termomodernizacji obiektu. W ramach zadania cały budynek jest ocieplany, przez co obniży się koszt jego utrzymania. Wymieniana jest także stolarka okienna i drzwiowa oraz instalacja centralnego ogrzewania. Za sprawą nowej elewacji w zdecydowany sposób poprawia się wygląd zewnętrzny budynku. Całkowity koszt inwestycji to 6 920 069,00 zł. Realizacja przedsięwzięcia możliwa jest dzięki wartemu 5 882 058,65 zł dofinansowaniu pozyskanemu przez szpital i Starostwo Powiatowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Na pokrycie wkładu własnego spółka otrzymała pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.
Decyzją Rady Powiatu w Tarnowskich Górach szpital otrzymał również dotację z budżetu powiatu w kwocie 200 tys. zł na wymianę pokrycia dachowego wraz z przemurowaniem kominów.
Projekt: „Modernizacja gospodarki cieplnej obiektów Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, Działanie 3 5.3 Czyste powietrze i odnawialne źródła energii, Priorytet V Środowisko.

Call Now ButtonZadzwoń teraz