Ginąca architektura spod pędzla amatorów

Data publikacji: 19 lipca 2013

Centrum Kultury Śląskiej – we współpracy ze Stanisławem Gerardem Trefoniem i Stowarzyszeniem „Barwy Śląska” z Rudy Śl. – jest współorganizatorem IV edycji Konkursu Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza. W konkursie, którego tematem jest „Ginąca architektura”, mogą wziąć udział twórcy nieprofesjonalni wykonujący prace w technikach olejnej i akrylowej lub w akwareli. Prace należy nadsyłać do 10 września do siedziby Stowarzyszenia „Barwy Śląska” (Ruda Śl., ul. Młyńska 16). Ogłoszenie wyników połączone z otwarciem wystawy w Śląskim Parku Przemysłowo-Technologicznym odbędzie się 14 października, natomiast 28 października w CKŚ zostaną wręczone nagrody. Wystawa będzie prezentowana w Pałacu w Nakle Śląskim do końca 2013 r. Więcej szczegółów w ogłoszeniach.
Na obrazie: Andrzej Karpiński „Stare podwórko”, Klejnoty kolekcji Trefonia, Centrum Kultury Śląskiej.
Tekst: CKŚ