Turniej szachowy w CKŚ

Data publikacji: 29 lipca 2013

27 lipca, w sobotę, w sali „koncertowej” Centrum Kultury Śląskiej rozpoczął się turniej szachowy organizowany przez Integracyjny Klub Szachowy „Tęcza” z Tarnowskich Gór, Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim i Restaurację Winiarnię „Sedlaczek”. Mimo upału chętnych do „szachowania” znalazło się wielu – do rozgrywek przystąpiło 58 uczestników, co jest liczbą wysoce zadowalającą dyrektora turnieju Tadeusza Bobeckiego. W tym roku nie zjawili się gracze z innych krajów, ale za to po raz pierwszy przyjechali zawodnicy z Kaszub. Najstarszy szachista, Michał Ostrowski z UKS „Gambit” z Łańcuta, ukończy za miesiąc 86 lat, ale w szachy gra dopiero 9 lat, czyli tyle, ile ma najmłodszy uczestnik turnieju. Jako że impreza ma charakter integracyjny, wśród grających znalazły się osoby dotknięte niepełnosprawnością, np. jeżdżący na wózku pan Tadeusz Relidziński z klubu „Start” w Kielcach oraz cierpiący na porażenie mózgowe Jarosław Pietrucha z tarnogórskiej „Tęczy”. Do ich dyspozycji została oddana winda. Nadzór nad rozgrywkami sprawuje sędzia Tomasz Ptaszyński. Jak wynika z wypowiedzi grających, miejsce turnieju – Pałac w Nakle Śląskim – bardzo im się podoba. Można przy okazji zobaczyć wystawy, wypocząć na parkowych ławkach, zjeść coś słodkiego i wypić kawę. Funkcję kawiarenki przejęła na czas rozgrywek pałacowa szatnia. Turniej potrwa do 3 sierpnia 2013 r.

Tekst i zdjęcia: CKŚ