Powiatowe szlaki rowerowe

Data publikacji: 31 lipca 2013

Na terenie naszego powiatu znajduje się blisko 150 km pieszo-rowerowych szlaków turystycznych. Zachęcamy więc do wakacyjnych wycieczek po powiecie tarnogórskim. Wszystkie szlaki przedstawia mapka zamieszczona poniżej. Mapki z zaznaczonymi szlakami można również bezpłatnie odebrać w Wydziale Strategii, Kultury, Promocji i Sportu Starostwa Powiatowego przy ul. Sienkiewicza 16, pokój 102.

Systematycznie, od 2009 roku władze powiatu przy współpracy z tarnogórskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajobrazowego odnawiały kolejne odcinki tras rekreacyjnych. Całość projektu udało się zrealizować w 2012 roku. Dzięki temu mieszkańcy powiatu korzystając z odnowionych szlaków mogą trafić np. do Segietu, gdzie szlak czarny łączy się z Bytomskimi Trasami Rowerowymi, a nawet na Górę Św. Anny (niebieski szlak Powstańców Śląskich). Najdłuższy, zielony szlak Stulecia Turystyki, liczy ponad 33 km długości, najkrótszy – czarny szlak Nakielski łączący Nakło Śląskie z Zalewem Chechło-Nakło ma długość 4,6 km.

Szlaki turystyczne na terenie powiatu tarnogórskiego:

1. Szlak zielony – Stulecia Turystyki: Rybnik – Tworóg – Tarnowskie Góry – 33 km
  2. Szlak zielony – Tysiąclecia: Bytom – Radzionków – Niezdara – Skarżyce – 9 km
  3. Szlak czerwony – Husarii Polskiej: Będzin – Tarnowskie Góry – Szarsza – Krzanowice – 21,2 km
  4. Szlak niebieski – Powstańców Śląskich: Bytom – Radzionków – Zbrosławice – Góra Św. Anny – 25,6 km
  5. Szlak niebieski – Świerklaniecki: Grodziec – Świerklaniec – Miasteczko Śl. – 12,1 km
  6. Szlak żółty – Gwarków Tarnogórskich: Sztolnia Czarnego Pstrąga – Kolonia Woźnicka – 27,4 km
  7. Szlak czarny – Segiecki: Segiet – Pniowiec – 12,1 km
  8. Szlak czarny – Nakielski: Nakło Śląskie – Jezioro Chechło-Nakło – 4,6 km

Mapa w dużej rozdzielczości do pobrania w załączniku.