Promocja powiatu w ZOO

Data publikacji: 9 sierpnia 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Dzieci odwiedzające dziś Śląski Ogród Zoologiczny mogły liczyć na specjalną niespodziankę. W ZOO pojawili się przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, którzy przygotowali akcję promującą powiat. Dzieci, które w tym dniu odwiedziły adoptowanego przez Starostwo Powiatowe ptaka gwarka, otrzymały kolorowanki zawierające rysunki największych atrakcji powiatu tarnogórskiego.

Dzieci odwiedzające dziś Śląski Ogród Zoologiczny mogły liczyć na specjalną niespodziankę. W ZOO pojawili się przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, którzy przygotowali akcję promującą powiat. Dzieci, które w tym dniu odwiedziły adoptowanego przez Starostwo Powiatowe ptaka gwarka, otrzymały kolorowanki zawierające rysunki największych atrakcji powiatu tarnogórskiego. A kolorowanki najmłodszym rozdawali: wicestarosta Andrzej Elwart, sekretarz powiatu Aleksandra Król – Skowron oraz Mirosław Ogiński – pracownik Wydziału Strategii, promocji i Sportu, autor rysunków zamieszczonych w publikacji.
Powiat Tarnogórski już piąty rok opiekuje się Józikiem, czyli ptakiem gwarkiem mieszkającym w chorzowskim ZOO. Umowa ze Śląskim Ogrodem Zoologicznym zakłada reklamę powiatu w ZOO, a tym samym promuje szczytną i ciekawą ideę adopcji zwierząt. Rocznie na utrzymanie gwarka powiat przekazuje 1000 zł. Na ptasiej klatce widnieje tablica reklamowa, przedstawiająca rysunek „Józika” wykonany przez przedszkolaki w ramach plastycznego konkursu.
Przypomnijmy, że imię dla gwarka także wybrały przedszkolaki. Gwarek to średni ptak z rodziny szpakowatych, zamieszkujący południową Azję. Ma lśniąco czarne upierzenie, z wyjątkiem białych plam na skrzydłach, żółte wyrostki skórne na szyi oraz pomarańczowe nogi i dziób. Mierzy ok. 30 cm. Na wolności odzywa się różnymi głosami. Jest ptakiem mimetycznym – posiada duże zdolności naśladowania różnych dźwięków, w tym ludzkiej mowy, w związku z czym jest cenionym ptakiem hodowlanym. Przewyższa pod tym względem nawet papugi!
Jeśli będziecie w ZOO to koniecznie odwiedzajcie naszego Józika!

Call Now ButtonZadzwoń teraz