Francuscy goście UKS-u „Dwójka”

Data publikacji: 13 sierpnia 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Na początku lipca Klub UKS „Dwójka” przyjmował gościnnie prawie dwudziestu judoków w wieku 14-15 lat wraz z dwoma trenerami z francuskiego klubu Grand Rouen.

Francuscy goście mieszkają na północy Francji w miasteczku Rouen zbliżonym wielkością do Tarnowskich Gór. Również w klubie Grand Rouen trenuje podobna liczba osób jak w UKS „Dwójka”.


Na początku lipca Klub UKS „Dwójka” przyjmował gościnnie prawie dwudziestu judoków w wieku 14-15 lat wraz z dwoma trenerami z francuskiego klubu Grand Rouen.

Francuscy goście mieszkają na północy Francji w miasteczku Rouen zbliżonym wielkością do Tarnowskich Gór. Również w klubie Grand Rouen trenuje podobna liczba osób jak w UKS „Dwójka”.

Od kilku lat organizują oni wakacyjne tournée poznając Europę, europejskie kluby i trenujących tam zawodników. W tym roku na trasie ich objazdowego obozu znalazły się Tarnowskie Góry i tarnogórski klub, który odpowiedział pozytywnie na prośbę ugoszczenia i podjęcia współpracy.

Zgodnie z panującym zwyczajem w klubach judo, goście otrzymali nocleg na macie. Tarnogórski klub zaprezentował im nasze miasto, atrakcje turystyczne i Kopalnię Zabytkową. Dołożył wszelkich starań aby wspominali Tarnowskie Góry jak najlepiej.

Dla uatrakcyjnienia zajęć judo, UKS Dwójka skorzystała z pomocy jednego z większych klubów w Polsce „Czarni” Bytom i zaskoczyła gości treningiem poprowadzonym przez Olimpijczyka – Przemysława Matyjaszka. Na treningu obecny również był Paweł Zagrodnik, który na ostatniej Olimpiadzie w Londynie wywalczył 5 miejsce.

Francuska grupa wyjechała z naszego miasta zadowolona z zapowiedzią ponownego spotkania za rok, a „Dwójka” otrzymała zaproszenie na kwietniowy turniej w Rouen.

Zarząd klubu UKS „Dwójka” serdecznie dziękuje Dyrekcji Gimnazjum Sportowego nr 2 za pomoc w zorganizowaniu pobytu, firmie Manualmed za pomoc finansową i zasponsorowanie biletów do Parku Wodnego, Kołu Miłośników Ziemi Tarnogórskiej a w szczególności pani przewodnik.

Korzystając z okazji zaprasza wszystkich chętnych na treningi do największego klubu judo w naszym powiecie. Zapisy od września, a szczegóły na naszej stronie internetowej http://judotg.pl

Zadzwoń teraz