Budowa kładki w Krupskim Młynie rozpoczęta

Data publikacji: 14 sierpnia 2013

Rozpoczęła się budowa kładki pieszo-rowerowej na rzece Mała Panew w Krupskim Młynie. Otwarcia inwestycji w towarzystwie przedstawicieli wykonawcy i Zarządu Dróg Powiatowych dokonali przedstawiciele władz powiatowych: wicestarosta Andrzej Elwart, członek Zarządu Marian Szukalski oraz radna Gerda Ochman, która od dłuższego czasu zabiegała o wybudowanie w tym miejscu kładki.

Cieszę się niezmiernie, że ta kładka powstanie. Pozwoli ona mieszkańcom bezpieczne przechodzić przez most. Dotychczas piesi przechodzili wąskim pasem oddzielonym od jezdni niewielkimi barierkami. Ludzie naprawdę nie czuli się bezpiecznie, szczególnie, gdy przez most przejeżdżały duże ciężarówki – mówi radna Gerda Ochman.

Inwestycja rzeczywiście znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, którzy do tej pory zmuszeni byli korzystać z wydzielonego niewielkiego pasa, co wiązało się również z utrudnieniami dla pozostałych pojazdów przejeżdżających mostem.

Nowa kładka architektonicznie wpisywać się będzie w istniejący obok most i będzie mieć 28 m długości oraz blisko 6 m szerokości. Znajdą się na niej dwuipółmetrowej szerokości pasy dla pieszych i rowerzystów. Ponadto, w razie ewentualnego podniesienia stanu rzeki, będzie istniała możliwość podniesienia kładki, aby zapobiec jej zalaniu.

Budowa zakończy się pod koniec tego roku, a całkowity jej koszt wyniesie 1 140 000 zł. Połowa środków na ten cel przekazana została z rezerwy subwencji ogólnej, a druga połowa to środki własne powiatu. Wykonawcą inwestycji jest firma „Mosty Chrzanów”.