Wystawa malarstwa Edwarda Kostki

Data publikacji: 16 sierpnia 2013

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Edwarda Kostki, który odbędzie 21 sierpnia godz 18.00 w Galerii Kałamarz w Tarnowskich Górach, przy ulicy Górniczej 7. W czasie wernisażu odbędzie się wieczór autorski czeskiej poetki Very Kopeckiej.

Organizatorami wystawy są: Restauracja Kałamarz, Stowarzyszenie Artystów Śląskich „StAŚ”, Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach.

EDWARD KOSTKA

EDWARD KOSTKA
malarz, grafik, projektant, urodził się w 1935 roku w Mikołowie, studiował w latach 1953 – 1959 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu pod kierunkiem prof. prof. Marii Dawskiej, Stanisława Dawskiego, Stanisława Pękalskiego i Karola Estreichera. W latach 1960 – 1975 zrealizował wiele prac z zakresu malarstwa ściennego. W 1960 podjął stałą współpracę z Wydawnictwem Ossolineum a w latach 1973 – 1994 pełnił obowiązki naczelnego grafika tej oficyny. W dorobku posiada opracowania graficzne wielu książek i serii wydawniczych, zaprojektował ponad 600 okładek i obwolut. W dorocznych Konkursach Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na „Najpiękniejszą Książkę Roku” otrzymywał nagrody i wyróżnienia. Brał udział w wystawach malarstwa i grafiki, jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Czechach USA, Anglii, Hiszpanii, Meksyku, Austrii, Niemczech, Francji, Szwajcarii i Norwegii. W latach 1996 – 2004 roku współpracował z Robotniczym Stowarzyszeniem Twórców Kultury we Wrocławiu. W charakterze konsultanta brał udział w plenerach organizowanych przez RSTK, służąc radą i pomocą artystom nieprofesjonalnym i niepełnosprawnym. W lipcu 2005 roku wystawiał w galerii Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego w Londynie. W 2007 roku wystawiał w Muzeum Polskim w Ameryce w Chicago oraz Milwaukee. Od 1959 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.