„Widokówka tarnogórska” – wykład Romana Gatysa

Data publikacji: 19 sierpnia 2013

W środę, 21 sierpnia o godzinie 17.00 w Centrum Kultury Śląskiej w pałacu w Nakle Śląskim odbędzie się kolejne spotkanie w ramach projektu „Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin” realizowanego wespół z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej” z Gliwic. Roman Gatys będzie miał wykład: „Widokówka tarnogórska 1896-1945”. Prelegent – oprócz znanej już kolekcji porcelany śląskiej, gromadzonej wraz z żoną Ireną, posiada imponujący zbiór widokówek, zdjęć, starych książek i pamiątek.