Zapraszamy na Dożynki!

Data publikacji: 26 sierpnia 2013

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach wraz z Urzędem Gminy Świerklaniec zapraszają na „Dożynki Powiatowo – Gminne 2013”. Święto plonów odbędzie się w tym roku 1 września w scenerii kompleksu pałacowo – parkowego w Nakle Śląskim, gdzie swoją siedzibę ma nowo otwarte Centrum Kultury Śląskiej. Poza tradycyjnymi elementami imprezy, takimi jak: barwny korowód, wręczenie nagród za najpiękniejsze korony i wieńce dożynkowe, goście zobaczyć będą mogli występy zespołów artystycznych działających na terenie powiatu tarnogórskiego, takich jak chociażby grupa folklorystyczna „Kwiaty Jesieni” oraz znany i oklaskiwany na wielu imprezach „Kabaret bez Chłopa”. Na scenie zaprezentują się również studenci działającego prężnie w Tarnowskich Górach Uniwersytetu Trzeciego Wieku z przedstawieniem zatytułowanym „Wyszkubki, czyli jak downi na Ślonsku się żyło”. Gwiazdą wieczoru będzie Thomas, który bawić będzie gości w rytm muzyki lat 80 i 90. Zwieńczeniem imprezy będzie zabawa z zespołem „Wesoła biesiada”. Patronat medialny nad imprezą sprawuje Tygodnik „Gwarek”, szczegółowy program „Dożynek Powiatowo – Gminnych 2013” na plakacie.