Dożynki powiatowo – gminne 2013

Data publikacji: 2 września 2013

1 września rolnicy z terenu powiatu tarnogórskiego świętowali zakończenie żniw bawiąc się wspólnie na Dożynkach Powiatowo – Gminnych, które w tym roku odbyły się w pięknej scenerii zespołu pałacowo – parkowego w Nakle Śląskim. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nakle Śląskim, po której w kierunku sceny przemaszerował barwny dożynkowy korowód. Na scenie starostowie dożynek: Henryk i Amalia Piątek przekazali chleb wypieczony z tegorocznych zbiorów staroście powiatu – Lucynie Ekkert i wójtowi Świerklańca – Kazimierzowi Flakusowi. Tradycyjnie nagrodzono twórców przepięknych koron dożynkowych, przygotowanych na tegoroczne święto plonów. Czas uczestnikom dożynek wypełniały występy artystyczne. Zagrała Orkiestra Wojskowa Sił Powietrznych z Bytomia. Na scenie zaprezentowały się zespoły: „Kabarecik”, „Kwiaty jesieni”, „Jutrzenka”, „Kabaret bez Chłopa” oraz „Iroxana”. Z przedstawieniem zatytułowanym „Wyszkubki, czyli jak downi na Ślonsku się żyło”. wystąpili studenci tarnogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gwiazdą wieczoru był Thomas, który bawił publiczność w rytm przebojów lat 80 i 90. Imprezę zakończyła wspólna zabawa przy muzyce grupy „Wesoła Biesiada”.