Rusza TG Stacja

Data publikacji: 3 września 2013

Rynek tarnogórskich mediów poszerzył się o nową telewizję internetową. 2 września w Tarnowskich Górach uroczyście otwarto telewizyjne studio należące do TG Stacji. Dziennikarze nowego medium chcą informować o życiu miasta i powiatu tarnogórskiego, bowiem są przekonani, że wiele się u nas dzieje i warto o tym mówić. Siedziba TG Stacji mieści się pod tarnogórskimi podcieniami.

Studio wyposażone jest w tzw. greenscreen, czyli pokój pozwalający na podkładanie na żywo dowolnego tła dla prowadzących audycję, studio montażowe, pomieszczenia do nagrywania dźwięku, bank głosów. „Na stanie” redakcji jest też trójka operatorów, dwójka montażystów i dziennikarze, którzy zamierzają produkować programy informacyjne, publicystyczne, kulturalne, a nawet religijne. Internetowa premiera stacji ma nastąpić jeszcze przed Gwarkami czyli w tym tygodniu.
Docelowo chcemy nadawać w Internecie, potem w telewizjach kablowych – zapowiada Grzegorz Rudnicki, jeden z redaktorów założonej przez spółkę „Koral” telewizji.
W uroczystym otwarcie TG stacji uczestniczyli m.in. starosta Lucyna Ekkert, burmistrz Arkadiusz Czech oraz wicewojewoda Andrzej Pilot.