Międzynarodowy Plener Artystyczny zakończony

Data publikacji: 4 września 2013

31 sierpnia zakończył się w naszym powiecie Międzynarodowy Plener Artystyczny, który odbywał się w szczególności na terenie gminy Świerklaniec oraz w Tarnowskich Górach. W plenerze udział wzięli twórcy z Polski, Czech oraz partnerskiego powiatu Erlangen – Höchstadt w Niemczech – razem 25 artystów, którzy tworzą prace w różnych technikach od malarstwa olejnego i akrylowego poprzez rzeźbę i ceramikę, aż po decoupage. W trakcie pleneru powstało 75 prac, z których część można oglądać w Galerii „Kałamarz” w Tarnowskich Górach.

Jest to już kolejne przedsięwzięcie artystyczne na rzecz partnerstwa powiatów, dzięki któremu zacieśniają się więzi środowiska kulturalnego. Celem pleneru było ukazanie i popularyzacja piękna architektury i przyrody naszego regionu oraz jego promocja na mapie turystycznej i artystycznej w Polsce, Republice Czeskiej i w Niemczech.

Wernisaże wystawy poplenerowej zaplanowano w trzech miejscach: w Pałacu w Rybnej, w Kutnej Hoże w Czechach oraz w partnerskim Powiecie Erlangen – Höchstadt.

Powiat Tarnogórski przekazał Stowarzyszeniu Artystów Śląskich „StAŚ” dotację na realizację zadania publicznego, w kwocie 4 300 zł, na organizację wernisażu w Powiecie Erlangen – Höchstadt, który odbędzie się w październiku br.

Organizatorem Pleneru było Stowarzyszenie Artystów Śląskich „StAŚ” przy współudziale gminy Świerklaniec oraz Tarnowskich Gór i Radzionkowa.