Twoje Zdrowie Psychiczne – Nasza Wspólna Sprawa

Data publikacji: 6 września 2013

5 września w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach odbyło się kolejne już spotkanie zespołu koordynującego opracowanie i realizację Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Powiatu Tarnogórskiego na lata 2013-2015. Tematem spotkania było omówienie zaplanowanej przez zespół na październik tego roku konferencji z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Mottem przewodnim konferencji ma być „Twoje Zdrowie Psychiczne – Nasza Wspólna Sprawa”. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest corocznie 10 października . Planowana Konferencja ma na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie zdrowia psychicznego, a także propagowanie szerokiej dyskusji na temat zaburzeń psychicznych. Obradom jak zwykle przewodniczył Andrzej Elwart – wicestarosta tarnogórski a zarazem przewodniczący zespołu.