Znaczki, koperty, listy i wyróżnienia

Data publikacji: 6 września 2013

Wystawę filatelistyczną Miejskiego Koła Polskiego Związku Filatelistycznego nr 5 w Tarnowskich Górach otwarto w czwartek w Tarnogórskim Centrum Kultury. Wśród eksponatów znalazły się unikalne znaczki pocztowe, koperty i listy. Podczas otwarcia wystawy o znaczkach i swojej pasji opowiadał Marian Broniec, który swoje zbiory w TCK prezentuje od ponad 20 lat. Podkreślił, iż najcenniejszym eksponatem pokazywanym na wystawie są gabloty prezentujące przedznaczkowe znaki pocztowe na ziemiach polskich w XVIII i XIX wieku, które wkrótce trafią na międzynarodową wystawę w Brazylii. Otwarcie wystawy było także okazją do wręczenia filatelistycznych wyróżnień, jedno z nich w postaci „Złotej odznaki za zasługi dla polskiej filatelistyki” otrzymała starosta Lucyna Ekkert. Wystawa Filatelistyczna jest jednym z tradycyjnych punktów święta miasta Gwarków Tarnogórskich. Będzie można ją oglądać do końca września. Serdecznie zapraszamy.