Fredry czytanie i zdjęć oglądanie

Data publikacji: 9 września 2013

Finisażowi wystawy „10 spojrzeń” prezentowanej w Centrum Kultury Śląskiej towarzyszyło w sobotę 7 września 10 refleksji Aleksandra Fredry na życie i inne okoliczności. Dzieła Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza, poety, autora pamiętników, od którego narodzin mija właśnie dwieście dwadzieścia lat, czytali w CKŚ: starosta Lucyna Ekkert, poseł Tomasz Głogowski, dyrektor Centrum Kultury Śląskiej Stanisław Zając, a także artyści fotograficy – twórcy wystawy „10 spojrzeń”. Czytanie fredrowskich utworów odbyło się w ramach II edycji „Narodowego Czytania”, zainicjowanego przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. To jednak nie koniec „Narodowego czytania” w powiecie tarnogórskim. Dziś od godz. 11.00 do akcji włączą się uczniowie powiatowych szkół oraz studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Autorami prac składających się na wystawę „10 spojrzeń” byli: Malwina de Brade, Jolanta Rycerska, Jagna Olejnikowska, Katarzyna Łata-Wrona, Leszek Żurek, Andrzej Dudek Durer, Michał Cała, Marek Wesołowski, Józef Wolny i Krzysztof Miller.