Pochwała inteligencji na Górnym Śląsku

Data publikacji: 10 września 2013

Spotkanie z Jerzym Stępniem, prawnikiem, współtwórcą reformy samorządowej i byłym prezesem Trybunału Konstytucyjnego odbędzie się 12 września o godzinie 16.00 w Centrum Kultury Śląskiej. Wizyta tak znamienitego gościa zainauguruje w tym miejscu działalność klubu debaty pod nazwą „Pochwała inteligencji na Górnym Śląsku”. Klub w nieco innej formule funkcjonował w latach 2009 – 2011 w Muzeum Śląskim w Katowicach. Obecnie jego siedzibą staje się Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Spotkanie z Jerzym Stępniem poprowadzi Kamil Łysik. Tematy, jakie zostaną poruszone, to m.in. rola powiatu jako instytucji samorządu terytorialnego oraz związki starożytnego polis i współczesnego powiatu tarnogórskiego. Spotkania w ramach klubu stanowią rozszerzenie dotychczasowej oferty CKŚ o rozmowy i dyskusje ludzi zainteresowanych bezpośrednim uczestnictwem i możliwością twórczej wymiany poglądów z osobistościami świata kultury, nauki i życia publicznego. Zapraszamy, wstęp wolny!