O salowych w TVN24

Data publikacji: 13 września 2013

Szerokim echem w mediach krajowych odbiła się sprawa utraty pracy przez salowe zatrudnione w Spółdzielni Inwalidów „Naprzód”, które sprzątały w szpitalu powiatowym w Tarnowskich Górach. Dzisiaj w tej sprawie na antenie TVN24 wypowiadał się Andrzej Elwart. Wicestarosta tarnogórski zapewnił, że Zarząd Powiatu, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami podjął działania, których celem jest pomoc zwolnionym salowym.

Odbyliśmy szereg rozmów z prezesem szpitala oraz z przedstawicielami Spółdzielni Inwalidów „Naprzód”, aby jak najszybciej znaleźć rozwiązanie tego problemu. W wyniku tych rozmów władzom Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A udało się ustalić z firmą, która sprząta szpital od 11 września, że firma ta zatrudni salowe. Dodatkowo, udało się wynegocjować dla pań umowy o pracę na czas określony, czyli do końca 2014 r. Do tego czasu sąd powinien ustalić kto jest pracodawcą pań salowych. Niestety, salowe jak dotąd nie przyjęły tej propozycji – wyjaśnił Andrzej Elwart.