55 lat Śląskiego Ogrodu Zoologicznego

Data publikacji: 16 września 2013

Śląski Ogród Zoologiczny ma już 55 lat! Z tej okazji, 13 września, w sali Muzeum Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie odbyły się uroczystości jubileuszowe. Gratulacje dyrektor ZOO Jolancie Kopiec złożyła między innymi starosta Lucyna Ekkert. Z okazji święta ogrodu starosta życzyła pani dyrektor oraz wszystkim pracownikom Śląskiego Ogrodu Zoologicznego satysfakcji z opieki nad ich wspaniałymi podopiecznym oraz kolejnych udanych przedsięwzięć, inwestycji i programów dydaktycznych. Starosta nie omieszkała także pochwalić realizowanego przez chorzowskie ZOO szczytnego programu adopcji zwierząt, w którym powiat tarnogórski ma swój mały udział. Już piąty rok z rzędu jesteśmy bowiem opiekunami ptaka gwarka, mieszkającego w chorzowskim ZOO.
Budowę Śląskiego Ogrodu Zoologicznego realizowano w latach 1954 – 1958. Chorzowskie ZOO jest jednym z najmłodszych w Polsce i zarazem największych pod względem zajmowanej powierzchni oraz liczebności zwierząt pochodzących ze wszystkich kontynentów. Na powierzchni niemal 48 ha żyje ponad 2200 zwierząt reprezentujących ok. 280 gatunków. W ciągu roku w śląskim ZOO gości ok. 400 tys. zwiedzających.

Archiwalne zdjęcia z ZOO w Chorzowie