Historia Sztuki według Skawskiego

Data publikacji: 23 września 2013

7 października o godz. 18.00 w pracowni/galerii „Bakcyl” w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. Jordana odbędzie się wernisaż wystawy prac Bartłomieja Skawskiego „Historia sztuki według Skawskiego”. Ekspozycja, na którą składają się malarstwo, grafika komputerowa oraz tkanina artystyczna, była już prezentowana w Krakowie oraz Mszanie Dolnej – rodzinnej miejscowości artysty.

Skawski zaskakująco zestawia słynne dzieła sztuki, dawne i nowoczesne, a powstające w ten sposób kolaże przenosi na płótno lub na ich podstawie tworzy gobeliny. Czasem, co trochę kontrowersyjne, maluje bezpośrednio w albumach o sztuce. Jego prywatna historia sztuki ma więcej z hedonistycznej zabawy, niż z erudycyjnej dysertacji. Twierdzi, że nie jest znawcą sztuki, raczej jej miłośnikiem, fanem. Ale – jego zdaniem – lepiej się sztuką bawić, flirtować z nią, niż ją lekceważyć.

Wystawa potrwa do końca listopada. Wstęp wolny.