Sukcesy TKS „Karate”

Data publikacji: 23 września 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy tarnogórskiego TKS-u „Karate”, na bardzo silnie obsadzonych międzynarodowych Mistrzostwach Danii „Danish Open”, które odbyły się 14 września w Kopenhadze. Marta Lubos (20 lat) zwyciężyła w kategorii do 55 kg kobiet, pokonując m.in.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy tarnogórskiego TKS-u „Karate”, na bardzo silnie obsadzonych międzynarodowych Mistrzostwach Danii „Danish Open”, które odbyły się 14 września w Kopenhadze. Marta Lubos (20 lat) zwyciężyła w kategorii do 55 kg kobiet, pokonując m.in. Mistrzynie Europy Juniorek Dunkę Editę Ademi, Marek Wolny (20 lat) był drugi w kategorii do 90 kg mężczyzn po pechowej porażce finałowej z Węgrem Richardem Lizakiem (nasz zawodnik miał zdecydowaną przewagę ale otrzymał karę genten), a trenujący w TKS-ie od dłuższego czasu Patryk Kostrzewa (21 lat, reprezentuje Klub z Radzymina) zwyciężył w kategorii do 80 kg i został wybrany najlepszym technikiem zawodów!

Bogdan Lubos (trener): – To był bardzo udany i potrzebny start. Cała trójka stoczyła bardzo dobre walki co dobrze rokuje przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy (15 listopada Oradea/ Rumunia) gdzie wszyscy bronią brązowych medali zdobytych przed rokiem. Mam nadzieję, że tym razem powalczą o medale ze szlachetniejszego kruszcu. Porażka Marka Wolnego była wypadkiem przy pracy. On już niedługo bo w połowie października wystartuje w Otwartych Mistrzostwach Japonii w Tokio, gdzie został zaproszony jako jeden z dwójki Polaków. Tam o medal będzie bardzo trudno ale doświadczenie, które tam zdobędzie z całą pewnością zaprocentuje za dwa lata podczas Mistrzostw Świata, które także zostaną rozegrane w Tokio.

W sobotę 21 września w Opolu odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Młodzieżowców do 22 lat oraz w kategorii otwarte seniorek i seniorów, które odbędą się w miejscowości Oradea w Rumunii 15 listopada. Zawodnicy tarnogórskiego TKS-u „Karate” wywalczyli w nim cztery nominacje do reprezentacji Polski: w kategorii do 55 kg kobiet zwyciężyła Marta Lubos, która pokonała w finale klubową koleżankę Klaudię Mastalerz i obydwie wystartują w Rumunii. W kategorii powyżej 80 kg bezapelacyjnie zwyciężył Marek Wolny i także uzyskał kwalifikację. Czwartą nominacje uzyskał trzeci w kategorii do 70 kg Damian Jaśkiewicz. Pozycję rezerwowego wywalczył w kategorii powyżej 80 kg debiutant Jonasz Sosna (zajął trzecie miejsce). W kategorii otwartej kobiet kwalifikację zajmując drugie miejsce wywalczyła Dobrosława Habraszka jednak ze względów osobistych nie weźmie udziału w Mistrzostwach. Kwalifikację wywalczył także trenujący od dłuższego czasu w TKS-ie, a reprezentujący Klub z Radzymina zwycięzca kategorii do 80 kg Patryk Kostrzewa. W Rumuni w tym samym terminie zostaną rozegrane także Mistrzostwa Europy w kategorii kadetów 15-16 lat. Kwalifikacje do tej grupie wiekowej odbyły się w lutym w Ełku i pomyślnie przebrnął je jeden zawodnik TKS-u Szymon Grzegorzyca, który będzie reprezentował Polskę w kategorii do 55 kg. W Opolu nie powidło się startującemu w kategorii otwartej mężczyzn Arturowi Dymarczykowi, który odpadł w ćwierćfinale. W Opolskim Turnieju, który stał na bardzo wysokim poziomie kwalifikowało się 51 zawodników z 18 klubów. Startowali wyłącznie zawodnicy, którzy mieli szanse na wyjazd do Rumunii.

TKS „Karate” zaprasza dzieci młodzież i dorosłych do rozpoczęcia treningów w naszym Klubie. Zajęcia dla dzieci odbywają się w Szkole nr 15 na osiedlu „Przyjaźń” i w Szkole nr 5 w Lasowicach. Na treningi dla młodzieży i dorosłych klub zaprasza na salę gimnastyczną Zespołu Szkół Techniczno Usługowych (była Szkoła Kolejowa). Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów – posiadaczy stopni mistrzowskich Karate. Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.tkskarate.pl oraz pod numerami telefonu 32 284 31 91 i 500 066 682.

Call Now ButtonZadzwoń teraz