Zapraszamy do udziału w Powiatowym Turnieju Humanistycznym!

Data publikacji: 24 września 2013

Zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Powiatowym Turnieju Humanistycznym odbywającym się pod patronatem Starosty Powiatu Tarnogórskiego. Konkurs odbędzie się 9 października 2013 r. o godzinie 10.00 w auli.

II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach.

II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach.
Turniej obejmuje: Konkurs Ortograficzny (indywidualny) oraz Konkurs Literacki (drużynowy). Konkurs Ortograficzny kontynuuje tradycję Powiatowego Dyktanda o Pióro Starosty Powiatu Tarnogórskiego. Tegoroczny Turniej Humanistyczny oprócz dyktanda zawiera także część literacką. Uczestnicy zaprezentują w niej swoje umiejętności redakcyjne. Opracują np. reklamę, blog, mem, zaproszenie.
W Konkursie Ortograficznym mogą wziąć udział 3 osoby z każdej szkoły, a w Konkursie Literackim – drużyny również 3-osobowe. Uczestnicy i ich opiekunowie otrzymają potwierdzenie udziału w konkursie. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe i książkowe. Termin nadsyłania zgłoszeń do 4 października 2013 r. Zgłoszenia można przysyłać drogą mailową na adres lostaszic@wp.pl, faksem 32 285- 29-41 lub osobiście w sekretariacie II LO im. S. Staszica w Tarnowskich Górach.

Organizatorzy:
Aleksandra Paszek II Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica