Zawody przyszłości – konkurs

Data publikacji: 24 września 2013

„Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować” – mawiał Konfucjusz. Czyż jest coś piękniejszego niż praca stanowiąca jednocześnie źródło przyjemności i dochodu? Praca bez narzekania, znużenia, ciągłego zmęczenia? Droga do sukcesu jest tylko jedna. Praca opierać powinna się na naszych pasjach. Robiąc to co naprawdę kochamy stajemy się szczęśliwi i spełnieni. Warto więc wybrać zawód, oparty na naszych zainteresowaniach, który jednocześnie wpisze się w potrzeby rynku pracy. Wówczas nie zabraknie nam energii, kreatywności i zadowolenia z życia.

Wychodząc naprzeciw temu założeniu Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach przygotowuje szereg wydarzeń z zakresu poradnictwa zawodowego dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego. Wpiszą się one w obchody V Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który odbywa się pod hasłem: „Odkryj talenty swojego dziecka”.
Jednym z przygotowanych na tę okazję przez Powiatowy Urząd Pracy przedsięwzięć jest konkurs pn. „Zawody przyszłości”, organizowany pod honorowym patronatem Starosty Tarnogórskiego. Do udziału w konkursie zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego.

Warunkiem udziału w konkursie „Zawody przyszłości” jest przygotowanie prezentacji multimedialnej, filmu lub pracy plastycznej w dowolnej technice. Praca obrazować powinna wyobrażenia uczestników dotyczące tworzenia się nowych zawodów na rynku pracy, które wiążą się z rozwojem cywilizacyjnym, powstawaniem nowych technologii i potrzebami ludzi. Prace dostarczyć należy wraz z kartą zgłoszeniową do Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach za pośrednictwem macierzystej szkoły. Prace mogą być przygotowane indywidualnie lub w zespołach liczących maksymalnie 3 osoby.
Termin zgłoszenia mija 4 października 2013r. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Regulamin i Karta zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy.