Kolejne medale dla zawodników „Ahinsy”

Data publikacji: 25 września 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

W 4 imprezach uczestniczyli w miniony weekend zawodnicy UKS Judo „Ahinsa”. W sobotę w Pucharze Polski Młodzieży Ju-jitsu, złoty medal wywalczyła w Katowicach Irena Woś. Niedziela przyniosła kolejne starty w największym turnieju judo juniorów młodszych i młodzików w Czechach. W XXII International Brno Cup wystartowało 3 zawodników klubu „Ahinsa”.

W 4 imprezach uczestniczyli w miniony weekend zawodnicy UKS Judo „Ahinsa”. W sobotę w Pucharze Polski Młodzieży Ju-jitsu, złoty medal wywalczyła w Katowicach Irena Woś. Niedziela przyniosła kolejne starty w największym turnieju judo juniorów młodszych i młodzików w Czechach. W XXII International Brno Cup wystartowało 3 zawodników klubu „Ahinsa”. I miejsce i złoty medal w bardzo silnie obsadzonej wadze 42 kg po zaciętych walkach z Czechami, Rosjanami i Słowakami zdobył Jakub Binek, pokonując kolejno zawodników czeskich: Tadeáša Sosnę, Marinta Stolba, Rosjanina Maxima Romanova z klubu Sambo Moscow oraz w finale aktualnego Mistrza Słowacji starszego o rok Dalibora DURÈO (Dukla B. Bystrica). III miejsce zdobyła Martyna Nolewajka, a VII Łukasz Szołtysik . W niedziele w Brnie startowało ponad 550 zawodników. Razem w sobotę i niedzielę 950.
Także w niedzielę w Katowicach odbywał się pierwszy na Śląsku Turniej o „Czarne Diamenty” w MMA i Graplingu, w którym nasz zawodnik Łukasz Łuksza zdobył II miejsce. Najmłodsi startowali w comiesięcznym Zagłębiowskim Turnieju Judo w Sosnowcu, gdzie I miejsce zajął Dominik Kapała, a II miejsce zdobyła Małgorzata Woś.
Gratulujemy wszystkim startującym i życzymy wytrwałości w pracy na treningach!