„Mam zawód – mam pracę w regionie” – trwa nabór

Data publikacji: 4 października 2013

Do 11 października wydłużony został termin rekrutacji uczestników do projektu „Mam zawód – mam pracę w regionie”. Projekt „Mam zawód – mam pracę w regionie”, to projekt systemowy realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 (Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego) przez Samorząd Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz 30 powiatów i miast na prawach powiatu z województwa śląskiego.

W naszym powiecie w projekcie uczestniczą uczniowie następujących zasadniczych szkół zawodowych oraz techników:

1. Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 16 w Zespole Szkół Specjalnych w Radzionkowie
  2. Technikum nr 9 w Centrum Edukacji Ekonomiczno- Handlowej im. Karola Goduli
  3. w Tarnowskich Górach
  4. Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 7 w Centrum Edukacji Ekonomiczno- Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach
  5. Technikum nr 12 w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II
  6. w Tarnowskich Górach
  7. Technikum nr 8 w Zespole Szkół Techniczno Humanistycznych w Radzionkowie
  8. Technikum nr 6 w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Tarnowskich Górach
  9. Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 4 w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Tarnowskich Górach
  10. Technikum nr 5 w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach
  11. Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 3 w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach
  12. Technikum nr 2 w Zespole Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach
  13. Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1 w Zespole Szkół Budowlano – Architektonicznych w Tarnowskich Górach
  14. Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących Technikum nr 1
  15. Zasadnicza Szkoła zawodowa nr 14 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym
  16. Technikum nr 4 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach
  17. Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 2 w Zespole Szkół Technicznych
  18. i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach
  19. Technikum nr 13 w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie
  20. Technikum nr 7 w Zespole Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach

Działania w projekcie skierowane bezpośrednio do uczniów:

• grupowe i indywidualne doradztwo zawodowe,
  • kursy, w tym kursy certyfikowane,
  • kursy na platformie e-learningowej,
  • praktyki i staże zawodowe u pracodawców,
  • zajęcia ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych w zakresie technologii informatycznych, języków obcych, przedsiębiorczości, czy nauk matematyczno-przyrodniczych,
  • zajęcia wyrównawcze,
  • wizyty studyjne u pracodawców

Uczniowie ubiegający się o wsparcie po zapoznaniu się z regulaminem (do pobrania na stronie internetowej) dostarczają do siedziby Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach ul. Sienkiewicza 16, pokój 100 następujące dokumenty:

1. formularz zgłoszeniowy do projektu
  2. oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
  3. ankieta rekrutacyjna

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Strategii, Kultury, Promocji i Sportu, tel. 32 381 84 71, 32 381 87 63 mail dotacje@tarnogorski.pl.

Informacje dotyczące projektu wraz z dokumentami do pobrania są dostępne także na www.e-zawodowcy.eu

baner z logami