Dyplom Marszałka dla Henryka Białego

Data publikacji: 9 października 2013

4 października 2013 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyły się wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki. Podczas obchodów wręczono srebrną odznakę Za Zasługi dla Województwa Śląskiego, Złotą odznakę na rzecz promocji turystycznej oraz Dyplomy Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Tutystyki.

W uroczystości wzięła udział Starosta Lucyna Ekkert oraz nagrodzony Dyplomem Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w roku 2013 Henryk Biały.

Henryk Biały to wieloletni, aktywny działacz PTTK, inicjator, współorganizator i propagator wielu przedsięwzięć krajoznawczych i turystycznych, fotografik, promotor turystyki pieszej i rowerowej, przewodnik turystyczny, pilot wycieczek, organizator rajdów, zlotów, inicjator odnowienia szlaków turystyki pieszej, podróżnik, przodownik terenowy i miejski, strażnik ochrony przyrody, instruktor krajoznawstwa polskiego.

Autorem fotografii jest p. Grzegorz Nowak.