„50 tysięcy s(ł)ów, czyli jak zostałam pisarką”

Data publikacji: 10 października 2013

„50 tysięcy s(ł)ów, czyli jak zostałam sławną pisarką” — to temat spotkania, na którym do czytania i pisania zachęcać będzie Anna Hrycyszyn. Odbędzie się w czwartek, 17 października, o godz. 8.50 w auli Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących. Wstęp jest wolny.

Na spotkaniu będzie mowa o akcji Narodowego Miesiąca Pisania Powieści (National Novel Writing Month) — www.nanowrimo.org. Chodzi o to, by spróbować sił w pisaniu, ale także o zachęcenie do czytania. — Bez czytania, nie ma dobrego pisania — zauważa Anna Hrycyszyn. Obecnie miesza w Gliwicach, ale wywodzi się z Tarnowskich Gór. W ubiegłym roku została laureatką konkursu na opowiadanie fantastyczne osadzone w Zielonej Górze. W II tomie antologii znalazł się jej „Manifest”. Jeszcze jako licealistka znalazła się wśród wyróżnionych w konkursie poetyckim im. ks. Jana Twardowskiego.