Tomek Wędrowniczek zawędrował do starostwa

Data publikacji: 14 października 2013

Starostę Lucynę Ekkert i wicestarostę Andrzeja Elwarta odwiedził dziś Tomasz Pawłowski, zwany Tomkiem Wędrowniczkiem. Pan Tomasz od 27 lat jeździ po Polsce i odwiedza wszystkich polskich samorządowców. W naszym starostwie był już czwarty raz! Tomasz Pawłowski est wychowankiem Domu Dziecka w Ełku. Po osiągnięciu pełnoletności postanowił „ruszyć w Polskę” i ta podróż trwa do dziś. Jak przyznaje, wycieczki po Polsce to dla niego wielka przygoda i sposób na życie. Mieszka w Gnieżnie, utrzymuje się z renty rodzinnej. Jego hobby to spotkania z samorządowcami. W czasie licznych podróży odwiedza wojewodów, marszałków, prezydentów, burmistrzów, starostów i wójtów. Swoje spotkania skrupulatnie dokumentuje w kolejnych tomach swoich kronik.