Święto Białej Laski

Data publikacji: 16 października 2013

Dzień Białej Laski obchodzili 15 października członkowie i sympatycy tarnogórskiego koła Polskiego Związku Niewidomych. Z tej okazji na dorocznej imprezie integracyjnej spotkało się około stu członków koła. Obchodzony od 1946 roku Dzień Białej Laski to Międzynarodowy Dzień Niewidomych. Wszedł on na stałe do kalendarza imprez szczególnie uroczyście świętowanych przez Polski Związek Niewidomych. W tym dniu ludzie niewidomi i niedowidzący przypominają zdrowemu społeczeństwu, że chcą żyć tak jak wszyscy inni obywatele, że mają prawo do godnego życia, rozwijania swoich ambicji i talentów, realizacji marzeń, kształcenia się i zatrudnienia, a także wszechstronnego wsparcia ze strony społeczeństwa. Życzenia z okazji Dnia Białej Laski życzenia niewidomym i niedowidzącym złożyła starosta Lucyna Ekkert.