V Ogólnopolski Tydzień Kariery

Data publikacji: 18 października 2013

17 października w „Ekonomiku”, w ramach organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach Dnia Otwartego Poradnictwa Zawodowego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pn. „Zawody przyszłości”. Konkurs został ogłoszony we wrześniu br. i był skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnogórskiego. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: prezentacja multimedialna (w formie prezentacji lub filmu) oraz prezentacja plastyczna w dowolnej technice.

W pierwszej kategorii praca Wiktorii Fus z Salezjańskiego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tarnowskich Górach pn. „Kreator narządów i krwi”. Kolejne miejsce zdobyły prace: Mateusza Kokota, Jakuba Czechowskiego z Zespołu Szkół i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach prezentacja pn. „E-sportowiec” oraz praca Klaudii Leszczyńskiej, Wiktorii Beń z Zespołu Szkół Centrum Kształceni Rolniczego w Nakle Śląskim praca pn. „Eko-farmer”. W kategorii prezentacja plastyczna zwyciężyła praca „Osobisty trener finansowy” Patrycji Wyląg z Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej w Tarnowskich Górach. Kolejne miejsce zajęli: Konrad Żeglin z Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Krupskiego Młyna za pracę pn. „Przeszłość – przyszłość – piekarz” oraz Izabela Domarecka, Marzena Bojko, Patrycja Grelewicz z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim za pracę „Geniusz”.

Komisja konkursowa za zaangażowanie, determinację i wyraz artystyczny postanowiła wyróżnić prace przygotowane przez młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tarnowskich Górach. Znalazły się wśród nich następujące prace:

• Prezentacja multimedialna przygotowana przez Mateusza Ogórka, praca pn. „Motorniczy kierowca autobusu”
  • Prace plastyczne:
  1. Żaklina Maliszewska, praca pn.„Hotelarz kucharz”
  2. Adrian Gołkowski, praca pn.„Kolejarz”
  3. Paulina Grzegórzek, praca pn.„Zakład fryzjerski”

W programie Dnia Poradnictwa Zawodowego znalazły się również: prezentacja nt. “Zawód z przyszłością – Twoim kluczem do kariery” przygotowana przez doradców zawodowych Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach oraz prezentacja przygotowana przez nauczycieli i uczniów Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej promująca innowacyjne kierunki kształcenia wprowadzane w szkole.
Zostały również przygotowane Targi Edukacyjne, w trakcie których młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych, szkół policealnych oraz placówek szkoleniowych.

Honorowy patronat nad obchodami Dnia Otwartego Poradnictwa Zawodowego organizowanego w ramach V Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery objęła Pani Lucyna Ekkert – Starosta Tarnogórski.