Powiat wśród wyróżnionych partnerów WFOŚiGW

Data publikacji: 22 października 2013
Herb Powiatu Tarnogórskiego

21 października w Teatrze Śląskim w Katowicach odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Podsumowano na niej dwie dekady współpracy WFOŚiGW-u z różnymi podmiotami na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego w Śląskiem. Fundusz nagrodził 20 swoich partnerów, wśród nich znalazł się Powiat Tarnogórski. Specjalną statuetkę w formie zegara zatopionego w krysztale odebrała starosta Lucyna Ekkert.

21 października w Teatrze Śląskim w Katowicach odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Podsumowano na niej dwie dekady współpracy WFOŚiGW-u z różnymi podmiotami na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego w Śląskiem. Fundusz nagrodził 20 swoich partnerów, wśród nich znalazł się Powiat Tarnogórski. Specjalną statuetkę w formie zegara zatopionego w krysztale odebrała starosta Lucyna Ekkert. Ma ona oznaczać upływający czas, przeszłość, w której udało się wiele naprawić, i przyszłość, w której należy jeszcze sporo zrobić dla środowiska. Wyróżnienie przyznane zostało Powiatowi Tarnogórskiemu za pozyskiwanie i zagospodarowywanie środków na działania proekologiczne, które skutecznie poprawiają jakość życia mieszkańców. W szczególności chodzi tu o inwestycję na terenach Zakładów Chemicznych, polegającą na unieszkodliwieniu odpadów i rekultywacji skażonego obszaru.
W ramach uroczystej gali odbył się benefis z udziałem m.in. Andrzeja Sikorowskiego, Magdaleny Cieleckiej i Grzegorza Turnaua.

Call Now ButtonZadzwoń teraz